Dobšinský kopec je atraktívny vrchol s vyhliadkou, ležiaci v západnom výbežku Volovských vrchov, neďaleko vodnej nádrže Palcmanská Maša. A hoci vrchol samotný až tak výhľadový nie je, neďaleko neho sa nachádza vyhliadka priamo na ceste, ktorá vedie z mesta Dobšiná smerom na Stratenú. Aj vďaka tomu je lokalita veľmi ľahko dostupná, najmä ak máte auto. Každopádne, oplatí sa sem podstúpiť aj výlet od vodnej nádrže, prípadne z Dobšinej.

Vyhliadka na Dobšinskom kopci

Ako sa dostať na vyhliadku

Najrýchlejšie sa na vyhliadku pri Dobšinskom kopci dostanete samozrejme autom. Nachádza sa tu menšie parkovisko. V tomto smere je miesto vďačnou lokalitou, keďže si tu môžete spraviť kratšiu medzizastávku, ak prechádzate severom Gemeru, smerom na Spiš, alebo Horehronie. Trasa sem je trocha kľukatejšia, kto tade niekedy išiel autom, určite vie o čom hovoríme. Raz sa nám tu dokonca stalo, že nám cez cestu prešlo stádo oviec, čo na pár minút zablokovalo premávku.

Na samotný Dobšinský kopec sa môžete vybrať aj pešo po značených turistických chodníkoch napríklad z Dediniek (Dobšinskej Maše), prípadne z Mlyniek (Palcmanská Maša) zo severu. Z juhu je to potom mestečko Dobšiná, kde rovnako vedie na vrchol turistický chodník. Vyhliadka sa potom nachádza pár minút chôdze južným smerom od Dobšinského kopca. Vedie k nej žltá turistická značka.

Vyhliadka na Dobšinskom kopci

Na vyhliadke

Vyhliadka na Dobšinskom kopci pôsobí ako také menšie odpočívadlo. Okrem asfaltovej cesty a menšieho parkoviska, ktoré sa nachádza na pravej strane cesty, vedúcej od Palcmenskej Maše na Dobšinú, tu narazíte ešte na krytý prístrešok. V ňom a pri ňom je niekoľko lavičiek aj so stolíkmi. Miesto bolo osadené aj informačnými panelmi, z ktorých sa dočítate niečo o okolí Dobšinej. Je tu i prehľadná mapa turistických trás v okolí s vybranými zaujímavosťami. Pozitívne hodnotíme prítomnosť smetného koša.

Miesto okolo prístreška zároveň slúži aj ako výborná vyhliadka, ktorá je osadená dreveným plôtikom. Nájdete tu aj panel s vyznačenými vrcholmi. Je to fajn, ak patríte medzi ten typ ľudí, čo majú radi, keď vedia na čo sa pozerajú.

Vyhliadka na Dobšinskom kopci

Výhľady

Výhľady z vyhliadky Dobšinského kopca sú zhruba polkruhové a stoja za to. Pozerať sa budete najmä smerom na Dobšinú a kopce v jej okolí. Pekne uvidíte na časť Volovských vrchov a pahorky Revúckej vrchoviny v oblasti Dobšinej. Okrajovo potom vidno i na východnú časť Stolických vrchov.

Vyhliadka na Dobšinskom kopci

Otváracie hodiny a vstupné

Vyhliadka na Dobšinskom kopci je prístupná celoročne, bez obmedzení. Za vstup sa neplatí a ani za parkovanie pri vyhliadke.

Vyhliadka na Dobšinskom kopci

Fotografie

 

 • Mapa:
 • Názov: Vyhliadka na Dobšinskom kopci
 • Obec / Mesto: Dobšiná
 • Ulica / Lokalita: Dobšinský kopec
 • Okres: Rožňava
 • Kraj: Košický kraj
 • GPS: 48.84677,20.37774
 • Geomorfologický celok: Volovské vrchy
 • Náročnosť: 1 / 10
 • Aktivita: Turistika, Voľný čas
 • Kategórie: Odpočívadlá, Prístrešky a ohniská, Rozhľadne a vyhliadky, Vrchy a kopce, Výhľady