Vyhliadka Malý Roháč je drobným spestrením počas výletu naprieč Kvačianskou dolinou. Jedná sa o drevenú vyhliadku, ktorá ponúka výborné výhľady do útrob Kvačianskej doliny a na okolité kopce a skalné bralá. Miesto sa nachádza neďaleko Oblazov pri obci Veľké Borové.

Vyhliadka Malý Roháč - Kvačianska dolina

Ako sa dostať na vyhliadku

Vyhliadka Malý Roháč sa čnie nad Kvačianskou dolinou v Chočských vrchoch, popri turistickom chodníku, ktorý prechádza touto dolinou. Miesto je dobre dostupné z obcí Veľké Borové a Kvačany. V oboch prípadoch sem vedie príjemná túra atraktívnym prírodným prostredím. Výlet sem z obce Veľké Borové je možno o pár minút kratší kratší. Obec je však horšie dostupná, než Kvačany.

Ak by ste sa sem vybrali z obce Veľké Borové, tak stačí nasledovať modrú turistickú značku, prípadne náučný chodník. V oboch prípadoch trasa vedie s počiatku dolinou Borovianky, okolo Ráztockého vodopádu a vodných mlynov v lokalite s názvom Oblazy. Odporúčame tieto atraktivity po ceste navštíviť. V mieste s názvom Oblazy – Kvačianska dolina sa potom treba napojiť na červený turistický chodník. V týchto miestach je i kratšie výživnejšie stúpanie, na konci ktorého sa nachádza samotná vyhliadka. Výstup na vyhliadku z Veľkého Borového zaberie zhruba 40 – 50 minút.

Ak sa na Malý Roháč vyberiete z Kvačian, tak navigácia je veľmi jednoduchá. Stále pôjdete do kopca Kvačianskou dolinou po širšej, zväčša štrkovej ceste, ktorá vás privedie priamo pred vyhliadku. Miesto je označené tabuľou, spolu s popisom. Nemali by ste ho preto minúť. Výlet Kvačianskou dolinou na vyhliadku Malý Roháč trvá približne 50 – 60 minút.

Na vyhliadke

Vyhliadka na Malom Roháči predstavuje vysunutú drevenú plošinu, ktorá sa čnie nad strmými zrázmi Kvačianskej doliny. Vcelku priestranná vyhliadka je zabezpečená dreveným zábradlím a kovovými rúrkami. Vyhliadka bola postavená v roku 2013, vďaka nasadeniu dobrovoľníkov, bez nároku na odmenu.

Vyhliadka Malý Roháč - Kvačianska dolina

Výhľady

Vyhliadková plošina poskytuje skvelé polkruhové výhľady do útrob severnej časti Kvačianskej doliny. Vidno z tade nižšie i vyššie časti doliny, hoci tie nižšie položené miesta sú čiastočne kryté stromami. Priamo pod vyhliadkou, pri pohľade doprava, však uvidíte i samotné koryto potoka.

Vyhliadka je situovaná v časti kde sa potok Kvačianky strmo stáča a vytvára tu niekoľko zákrut. Dobre z tade uvidíte na protiľahlé skalné bralá. Všimli sme si tu zaujímavý útvar v podobe skalnej ihly.

Vyhliadka Malý Roháč - Kvačianska dolina

Otváracie hodiny a vstupné

Vyhliadka Malý Roháč je prístupná po celý rok, bez obmedzení a poplatkov.

Fotografie

 • Mapa:
 • Názov: Vyhliadka Malý Roháč
 • Obec / Mesto: Kvačany
 • Ulica / Lokalita: Kvačianska dolina
 • Okres: Liptovský Mikuláš
 • Kraj: Žilinský kraj
 • GPS: 49.19429,19.54469
 • Geomorfologický celok: Chočské vrchy
 • Náročnosť: 3 / 10
 • Aktivita: Turistika
 • Kategórie: Vrchy a kopce, Výhľady